“Hoéswej” Stichting Grueles Gronsveld ‘Boomgaard van het Jaar 2026’!

Het Pomologisch Genootschap Limburg (PGL) zet zich in voor het behoud van de Limburgse hoogstam- en fruitcultuur. Een van hun activiteiten is het jaarlijks nomineren van een hoogstamfruitboom of hoogstamboomgaard voor het predicaat “Boom of Boomgaard van het Jaar”. Een commissie gaat daartoe op zoek naar een boom of boomgaard die dit predicaat waardig is. Deze commissie heeft “De Hoéswej” uitgeroepen tot ‘Boomgaard van het Jaar 2026.’
Het behoud van de Limburgse hoogstam – en fruitcultuur wordt hier uitdrukkelijk nagestreefd; voor de PGL-commissie een goede reden om dit predicaat toe te kennen aan de vrijwilligers van Grueles.
De officiële feestelijke onthulling van de bijbehorende plaquette zal op zondag 30 augustus a.s. om 14.00 uur plaatsvinden op het domein van Streekmuseum Grueles.
Na de onthulling is het natuurlijk tijd om het glas te heffen en een drankje te nuttigen. Naar goed gebruik zal ook een stukje ambachtelijk Limburgs appelgebak en een glaasje appel-of kersensap van Limburgse streekrassen niet ontbreken. Kom genieten van onze Proeverij!
Daarna is er tot 17.00 uur tijd om de fraaie boomgaard met moestuin en bakhuis te bezichtigen en een kijkje te nemen in de het ‘fruitgedeelte’ van het Streekmuseum. De vrijwilligers van de Hoéswej geven u graag tekst en uitleg.
Bezoekadres: Streekmuseum Grueles, Keerderweg 9, 6247 AS Gronsveld.
Van harte welkom!
Parkeergelegenheid op de parking aan de voorkant van Sporthal ’t Vroendel, Keerderweg 1, 6247 AS te Gronsveld.





Opmerkingen